Чехия прегази Черна гора в контрола

Един отборите в квалификационната група "G" на България за Евро 2024 - Черна гора, който в този кръг почиваше загуби с 1:4 у дома срещу Чехия в приятелски мач.

Черногорците изостанаха в резултата в 28-ата минута след попадение на Моймир Хитил. Михал Садилек реализира втори гол за чехите в 58-ата минута, а Дритон Цамай намали изоставането на домакините в 66-ата. До края чехите направиха победата си още по-изразителна с голове на Лукаш Провод в 76-ата минута и Адам Хложек в 85-ата минута.

България ще се изправи срещу Черна гора на 10 септември (неделя) в Подгорица. Черногорците в момента са на трето място в група "G", докато България е на четвърто място без победа.