Чехия с класика над Фарьорски острови

Чехия постигна очаквана победа с 3:0 в гостуването си на Фарьорски острови от група "Е" на европейските квалификации. Играчите на Ярослав Шилхави доминираха в мача и спокойно можеха да запишат и доста по-голям резултат.

Ладислав Крейчи откри резултата в 15-ата минута с глава след центриране на Адам Хложек.

Другите две попадения бяха реализирани от Вацлав Черни. Първо той бе точен в 44-тата минута след изстрел от границата на пеналта. След това Черни оформи и крайното 0:3 отново с красив далечен шут в 75-ата минута.

С тази победа Чехия еднолично оглави класирането в групата с актив от 7 точки. Фарьорски острови остава на последното място с 1 точка в актива си.