Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Австрия удари Швеция с два късни гола, халф на Хофенхайм герой

Aвстрия постигна важна победа над Швеция с 2:0 в квалификационен мач за Евро 2024 от група "F". В герой за домакините се превърна халфът на Хофенхайм Кристоф Баумгартнер, който реализира и двете късни попадения за тима си (81', 88'). Очаква се полузащитникът да премине в РБ Лайпциг през следващите дни.

В 11-ата минута на мача дойде първото чисто положение в мача, когато Виктор Линдельоф стреля с глава след корнер, но стражът на австрийците Александер Шлагер спаси. Четири минути по-късно Емил Форсберг стреля от пряк свободен удар, но вратарят на домакините отново бе на висота. Най-добрият шанс за Австрия дойде в 39-ата минута, когато Патрик Вимер стреля опасно от дистанция, но стражът на Швеция Робин Олсен успя да избие.

Шведите започнаха по-добре второто полувреме, като на Шлагер отново се наложи да спасява опасен далечен шут на Кулушевски в 55-ата минута.В 81-вата минута обаче дойде моментът на домакините. Флориан Грилич изстреля страхотен далечен шут, Олсен успя да избие, но Кристоф Баумгартнер бе най-бърз при добавката и откри резултата - 1:0.

Само седем минути по-късно халфът на Хофенхайм отново бе герой. След добра контраатака на Австрия Михаел Грегорич стреля силно в ръцете на шведския вратар, който успя да отрази удара, но отново Баумгартнер бе най-съобразителен и направи добавка с глава за 2:0.

Така Австрия записа поредно силно представяне и е лидер в групата с 10 точки след 4 мача. Швеция пък остава едва с 3 пункта след 3 срещи.

Снимки: Imago