Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Ейре с първа победа

Ейре постигна първата си победа от началото на евроквалификациите. Тимът на Стивън Кени спечели с 3:0 домакинството си на аутсайдера Гибралтар. Успехът не дойде толкова лесно, като ирландците не успяха да отбележат гол през първото полувреме.

Домакините доминираха през целия мач, но първите 45 минути увеличиха напрежението в тима и след няколко пропуска нервност се чувстваше и по трибуните. Влезлият на почивката Майки Джонстън сложи край на това в 52-ата минута, когато откри резултата с първия си гол за националния отбор. Малко преди да измине един час игра нападателят на Брайтън Евън Фъргюсън удвои аванса на Ейре, а резервата Адам Айда се разписа в самия край на срещата.

Очакваната победа не променя много ситуацията на ирландците, които през септември гостуват на Франция и приемат Нидерландия, а шансовете им да постигнат нещо в тази група са минимални.