Швейцария изпусна Румъния в добавеното време

Отборите на Румъния и Швейцария не успяха да се победят и завършиха 2:2 в мач от група “I” на квалификациите за Евро 2024. Резултатът запази разликата от две точки между двата тима, които заемат първо и второ място, като той даде и възможност на отбора на Андора да се доближи до челото след днешния си успех срещу Андора.

Двата отбора заиграха равностойно в началните минути, но швейцарците бяха една идея по-находчиви и реализираха своите положения през първата част. Един от изяведните лидери на отбора в преден план - Зеки Амдуни вкара попадения в 28-ата и 41-ата минута, с което даден комфортен аванс на Швейцария на почивката.

Големият шок за швейцарците дойде през второто полувреме. Те се бяха засилили към сигурни три точки, които щяха да има дадат комфортен аванс на върха в квалификационната група, но северните ни съседи имаха други планове. Валентин Михайла изля студения душ върху Швейцария с две попадения в 89-ата и 92-ата минута.

Снимки: Imago