Швейцария потрепери, но взе трета поредна победа

Швейцария не сгреши и в третия си мач от квалификациите за Евро 2024. Тимът на Муран Якин победи с 2:1 като гост Андора и оглавява класирането в група "I" с пълен актив от 9 точки. Ремо Фройлер и Зеки Амдуни бяха точни за "кръстоносците" до почивката, а в 67-ата минута Марсио Виейра върна един гол и направи края на двубоя нервен за гостите.

Швейцария постави мача под свой контрол още в 7-ата минута, когато Ремо Фройлер откри резултата. Футболистът на Нотингам Форест получи извеждащ пас от Рубен Варгас, заобиколи вратаря на домакините Икер Алварес и прати топката в мрежата. Ситуацията беше преразгледана с ВАР за евентуална засада, но такава нямаше и "кръстоносците" поведоха.

В средата на полувремето защитникът на Андора Хесус Рубио се контузи и беше заменен от ветерана Марк Гарсия. В 32-ата минута Джердан Шакири центрира към Зеки Амдуни, който засече топката във вратата на домакините. По този начин звездата на Базел стана първият швейцарски национал с голове в три поредни мач на тима от Марио Гавранович през 2012 година.

В средата на второто полувреме интригата изненадващо се върна. Центриране от статично положение завари неподготвена защитата на швейцарците и 38-годишният капитан на Андора Марсио Виейра беше точен с глава. Малко по-късно Ренато Щефен можеше да реши всичко, но от няколко метра шутира в аут.

След три дни Швейцария приема най-сериозния си конкурент за първото място Румъния в Люцерн, а Андора ще гостува на Израел в Йерусалим.

Снимки: blick.ch