Турция с трудна победа срещу Уелс

Отборът на Турция се измъчи срещу тима на Уелс, но все пак стигна до крайния успех с 2:0 след два отменени гола и една изпусната дузпа. С успеха южните ни съседи излязоха еднолично на първото място в своята квалификационна Група “D” за Евро 2024. Уелс пък е на четвърто място с 4 точки, но все още има своите шансове да се класира за европейските футболни финали догодина в Германия.

Турците спазиха тенденцията от последните си мачове и започнаха силно. Още в деветата минута те пратиха топката във вратата на съперника, когато Крис Мефъм си отбеляза автогол, но съдията го отмени заради засада. До края на полувремето Турция владееше инициативата, но не успя да материализира преимуществото си. Все пак южните ни съседи получиха допълнителен стимул за втората част след като съдията показа червен картон на Джоузеф Морел в 41-ата минута.

След почивката Турция продължаваше да мачка Уелс, но все още малшансът преследваше южните ни съседи. Първо, в 64-ата минута Хакан Чаханоолу изпусна дузпа, а три минути по-късно Бариз Йълмаз вкара топката във вратата на съперника, но съдията отново отмени гола - този път заради игра с ръка.

Все пак турците издебнаха своя момент и в последните 20 минути нанесоха удара си. Първо Мехмет Умут Найир откри резултата в 72-ата минута, а в 80-ата Арда Гюлер направи победата на домакините още по-категорична.

Снимки: Imago