Турция надви Латвия след драма в добавеното време

Отборът на Турция се добра до успех с 3:2 срещу тима на Латвия след истинска драма, разиграла се в добавеното време на мача. Срещата бе от програмата на Група “D” в квалификациите за Евро 2024 в Германия, като с успеха югоизточните ни съседи оглавиха еднолично класирането с 6 точки. Латвия пък остана на дъното без точков актив.

Турците отново направиха силен мач, но за разлика от предния си двубой сега те успяха да материализират добрата си игра в началото с гол в 23-ата минута на Абдюлкерим Бардакжъ. Югоизточните ни съседи дори вкараха втори гол чрез Ферди Кадиоглу в 39-ата минута, но след намеса на системата VAR попадението бе отменено заради забелязано нарушение.

В началото на второто полувреме щастието се усмихна на домакините и те изравниха в 51-ата минута след попадение на Едуардс Есмис. Радостта им обаче продължи прекалено кратко и в 62-ата минута Дженгиз Юндер изведе турците отново напред.

Истинското зрелище остана за добавеното време. Турция бе напът да плати тежък данък заради пропуските си през първото полувреме, когато тотално владееше инициативата и Латвия успя да изравни в 4-ата минута от продължението, назначено от съдията. И тъкмо когато балтийците бяха настроени за празненствата заради драматично измъкнатата точка, те допуснаха ново разсейване в редиците си в отбрана и в крайна сметка техните съпеници успяха да изкопчат пълния успех. Това се случи в петата минута на добавеното време, когато Ирфан Кафеджи избухна и отбеляза трети гол за Турция.