Украйна стигна до геройски обрат срещу Северна Македония

Отборът на Украйна постигна зрелищна победа с 3:2 като гост на Северна Македония, след като изоставаше в резултата на почивката с два гола. Срещата бе от програмата на Група “С” в квалификациите за Евро 2024 в Германия.  По този начин след два изиграни мача Украйна и Северна Македония имат по три точки в групата си, колкото има и вторият Италия, който в този кръг почива.

Северна Македония влезе в срещата вдъхновено и след натиск в началото поведе в 31-ата минута, когато съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Енис Барди и той бе безкомпромисен, реализирайки дузпата. Съвсем скоро падна и втори гол. В 39-ата минута Елиф Емас бе най-съобразителен и покачи преднината на югозападните ни съседи.

През второто полувреме нещата се преобърнаха на 180 градуса и Северна Македония загуби контрола над събитията в рамките на броени минути. Първо в 62-ата минута Иля Забарний намали преднината на домакините, а в 67-ата минута Юким Коноплия изравни резултата. В 83-ата минута дойде и гола, с който украинците постигнаха пълния обрат. В негов автор се превърна Виктор Циганков.