Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Бари докосва Серия "А" след драма в Сардиния

Бари е много близо до мечтаното завръщане в Серия "А", където клубът не е играл от сезон 2010/11. В първия мач от финалния плейоф за изкачване в елитната дивизия на италианския футбол отборът на Микеле Миняни направи 1:1 като гост на Каляри. Джанлука Лападула откри за домакините в 9-ата минута, а резервата Мирко Антенучи изравни от дузпа дълбоко в добавеното време.

Преди това Бари получи още един наказателен удар, но той беше пропуснат от Уалид Шедира. Топстрелецът на "бианкоросите" нямаше ден и буквално беше отчаян от стража на Каляри Борис Радунович, който е с най-голяма заслуга за това тимът от Сардиния да не загуби мача.

в предишните два кръга на плейофите Каляри елиминира Виченца и Парма, а Бари се справи само със Зюдтирол, защото се включи директно от полуфиналите. Отборът от "Сан Никола" завърши на по-предна позиция в редовния сезон и това означава, че дори при равенство у дома в ренваша, ще си осигури място в Серия "А".

Двубоят тази вечер стартира перфектно за Каляри. Още в 9-ата минута Марко Манкозу центрира, а Лападула се разписа с глава за 1:0. Последва натиск на Бари и няколко отлични възможности, пропуснати от Шедира. В 39-ата минута гостите спечелиха дузпа, но Радунович отрази удара на Шедира, а след това прати топката далеч от вратата си.

През второто полувреме натискът на Бари стана още по-осезаем. В добавеното време след намесата на ВАР гостите за втори път получиха наказателен удар и зад топката застана появилият се от пейката специално за изпълнението Антенучи. 38-годишният нападател показа здрави нерви и донесе равенството на тима си.

Снимки: Imago