Бари зарадва 50 000 на “Сан Никола”, Серия “А” е все по-близо

Бари елиминира Зюдтирол в полуфиналните плейофи в Серия “Б” и е само на два мача от мечтаното завръщане в елита на италианския футбол за първи път от 2011 година. “Бианкоросите” се наложиха в реванша на “Сан Никола” с 1:0 и продължават напред благодарение на по-предното си класиране в редовния сезон.

Над 50 000 фенове подкрепиха Бари, а единствения гол в двубоя отбеляза Леонардо Бенедети в 70-ата минута. Съставът на Микеле Миняни игра цяло второ полувреме с 10 човека заради червения картон на Джакомо Ричи, но успя да стигне до скъпоценния успех.

Зюдтирол разчиташе на минималния си аванс от първия мач и не отправи нито един точен удар към вратата, пазена от Елиа Каприле. Уалид Шедира на два пъти пропусна да открие за Бари, но домакините останаха в намален състав секунди преди края на първата част, когато Ричи задържа откъсващия се Марко Курто.

След почивката никой от съперниците не рискуваше, за да се стигне до центрирането на Микаел Форолуншо и точния изстрел на Бенедети. Мачът беше удължен с близо 10 минути заради спиране на прожекторите, но Бари удържа преднината си и чака във финала на плейофите победителя от двойката Каляри - Парма. В първата среща бившият тим на Кирил Десподов се наложи с 3:2, а реваншът е днес.

Бари е собственост на фалмилията Де Лаурентис, която управлява и шампиона Наполи. През 2018 година клубът беше изхвърлен в Серия “Д” заради финансови проблеми, а през миналия сезон спечели промоция за Серия “Б” и веднага демонстрира амбиции за завръщане в елитната дивизия, където място вече си осигуриха Фрозиноне и Дженоа.