Каляри пречупи Парма в супер мач от плейофите за Серия "А"

Отборът на Каляри постигна истински подвиг и победи състава на Парма с 3:2 в първи мач от 1/2-финалната серия на плейофите за влизане в Серия “А”.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като домакините от Каляри започнаха неочаквано слабо и инкасираха две попадения преди почивката. Първо, в 10-ата минута Адриан Бенедичак откри резултата, а в 26-ата минута Саймън Сом направи преднината на Парма по-сериозна.

В началото на втората част не се виждаше как домакините могат да се върнат в мача и дори в първите няколко минути можеха да получат още едно попадение вместо да намалят изоставането си. Все пак те намериха сили и направиха разликата в резултата по-поносима в 68-ата минута, когато Зито Лувумбо се разписа.

Големият обрат настъпи в заключителните минути от мача. Играчите на Парма си повярваха, че няма как да допуснат изравняване и пропиляха следващия четвърт час след гола на Лувумбо в разиграване на топката без нови опити за отбелязване на гол. Така се стигна до 85-ата минута, когато Валентин Михайла връхлетя върху свой съперник и съдията се принуди да покаже бялата точка. Зад топката застана Джанлука Лападула, който беше безкомпромисен и изравни.

Малко по-късно "Сардиния Арена" беше наистина взривена от финалната развръзка на мача. Авторът на първото попадение Зито Лувумбо се включи страхотно и в 89-ата минута вкара победния гол за своите.

Това обаче е само първата част от двубоя. На 3 юни (събота) от 21:30 българско време предстоят още 90 вълнуващи минути на стадион “Енио Тардини”, където най-интересното е, че головете на чужд терен няма да имат нищо общо с регламента за продължаване. Тимът на Парма ще се нуждае от победа със само един гол разлика, защото според правилата в плейофите за влизане в Серия “А” при равенство в общи резултата напред се класира отборът, който р завършил на по-предна позиция в редовния шампионат.

А тук драмата е особено голяма, защото Парма и Каляри имаха еднакъв брой точки в генералното класиране на Серия “Б”, но тимът на Парма имаше предимство в преките двубои и така завърши на четвърти, докато Каляри стана пети.

Снимки: Imago