Майорка завърши сезона с класически триумф срещу Райо Валекано

Майорка спечели с класическото 3:0 срещу Райо Валекано последния си двубой от сезона в Ла Лига. Попаденията за отбора от балеарските острови бяха дело на Ведат Муричи (51’), Хосе Копете (71’) и Анхел Родригес (90’) в добавеното време.

Двата отбора изиграха спокойно второ полувреме, като единственото по-сериозно положение бе дело на гостите, които в 26-ата минута пропуснаха отлично положение. Оскар Валентин стреля от границата на наказателното поле, но ударът му премина покрай дясната греда.

Майорка излезе напред в резултата пет минута след старта на втората част, когато Ману Морланес напредна добре през центъра на терена и намери по отличен начин, след което намери врязалия се в наказателното поле Даниел Родригес. Фланговият играч обаче не опита да завършва сам атаката, а демонстрира добър поглед върху играта и прати към напълно непокрития Ведат Муричи, който отблизо отбеляза за 1:0.

Футболистите на Хавиер Агире стигнаха до второт попадение двайсетина минути преди края на редовното време, когато Хосе Копете надскочи отбраната на Райо Валекано след корнер и прати топката в мрежата. Това бе първи гол за защитника през сезона. След попадението гостите опитаха да вдигнат оборотите, но се отчетоха с едно по-сериозно положение, когато техен футболист се размина с отлично подаване на около метър от голлинията.

Последното попадение на сметката на Майорка дойде дълбоко в добавеното време, когато Анхел Родригес бе изведен с отличен пас от центъра на терена, който разсече отбраната на Райо Валекано и преодоля Столе Димитриевски за трети път. С тази победа Майорка събра 50 точки и зае деветото място в подреждането на Ла Лига, а Райо Валекано има една по-малко и е 11-и.

Снимки: Gettyimages