Майорка създаде нови главоболия на Валенсия

Отборът на Валенсия, който натрупа добра серия и се поотдалечи от зоната на изпадащите, сега отново се върна съвсем близо до чертата, след като отстъпи с минималното 0:1 в гостуването си на Майорка в мач от 36-ия кръг на испанската Ла Лига.

Така “прилепите” се озоваха на 13 място с едва две точки над “опасната зона” и ще трябва да решават съдбата си в последните два кръга от кампанията.

Иначе двата отбора направиха равностойно първо полувреме, като в началото на второто Валенсия заигра открито и опита да отбележи гол. Това отвори пространства в половината на гостите, от което играчите на Майорка се възползваха и поведоха в 64-ата минута, когато Канг-Ин Лий демонстрира прати прехвърлящо центриране в пеналтерията, където Ведат Муричи дебенеше и прати топката във вратата, пазена от Гиорги Мамардашвили.

Победата върна отборът на Майорка на победния път, след като в миналия кръг катастрофира срещу Алмерия, губейки с 0:3, докато тимът на Валенсия прекъсна серията си от 3 последователни мача без загуба и записа поражение за първи път от 30 април.

Снимки: Gettyimages