Райо победи Виляреал и ги прати в Лига Европа

Райо Валекано победи с 2:1 Виляреал в мач от предпоследния 37-и кръг в Ла Лига и окончателно “изгори” всички амбиции на “жълтата подводница” да играе отново в Шампионската лига през следващата година. Всички попадения паднаха през второто полувреме, когато първо Раул Де Томас (56’) и Иси Паласон (63’) дадоха солидна преднина на домакините, а Джовани Ло Селсо (83’) в края върна едно попадение.

Всичко най-интересно в двубоя се случи през втората част. Домакините започнаха доста активно втората част и стигнаха до попадение десетина минути след нейното начало, когато Раул Де Томас се възползва от отлично центриране на Пеп Чавария и с глава реализира за 1:0. По-малко от десет минути след това се стигна до втори гол за играчите на Андони Ираола, когато Иси Паласон се възползва от отлично взаимодействие със Санти Комесаня и реализира за 2:0.

Едва в 83-ата минута Ло Селсо се възползва от центриране в наказателното поле на Алфонсо Педраса и с глава намали на 2:1, което се оказа и крайния резултат в срещата. По този начин Виляреал остана на петото място с 63 точки, но на пет от Реал Сосиедад само един кръг преди края. Домакините от Райо Валекано пък са десети в подреждането с 49 точки и при определено стечение на обстоятелствата след седмица могат да достигнат и до по-предни позиции, тъй като са разделяни от от една точка от седмия Осасуна.