Лацио си гарантира второто място

Лацио победи с 2:0 като гост Емполи в последния кръг на Серия “А” и си осигури второто място в крайното класиране. Алесио Романьоли и Луис Алберто бяха точни за “орлите”, които събраха 74 точки и оставиха след себе си Интер (72).

Емполи приключи кампанията с поражение и финишира на 14-ата позиция. Тосканци бяха без част от младите си таланти, които са с националния тим на Италия на Световното първенство до 20 години.

Маурицио Сари не можеше да води Лацио заради наказание, а от състава липсваха Данило Каталди и Адам Марушич. Луис Алберто отправи първия опасен изстрел към една от двете врати, но Гулиелмо Викарио внимаваше. Чиро Имобиле имаше важна намеса в защита при една от малкото опасни атаки на Емполи, а след това пропусна да засече подаване на Фелипе Андерсон и да открие резултата.

Викарио спаси домакините след изстрели на Имобилие и Патрик, но в началото на втората част нямаше какво да стори при удара с глава на Романьоли след прецизно центриране от корнер на Луис Алберто

Матия Дзакани пропусна да удвои аванса на “бианкочелестите”, а Викарио още веднъж показа класа и с една ръка отрази удар на Имобиле. В 89-ата минута Николо Камбиаги фаулира Дзакани и беше изгонен с втори жълт картон, а в края поредната контра на Лацио завърши с много красиво изпълнение на Луис Алберто за 2:0.

Снимки: Gettyimages