Верона изпусна победата в последните секунди и остава сред изпадащите

Верона и Емполи завършиха драматично 1:1 в мач от предпоследния 37-ми кръг на Серия “A”. Адолфо Гаич откри резултата за домакините в 61-вата минута, но автогол на Джанмарко Маняни изравни в шестата минута на даденото от съдията продължение на редовното време. По този начин Верона пропусна да се измъкне от опасната зона и остава сред изпадащите кръг преди края, като е с равни точки с конкурента си за оцеляване Специя.

Домакините бяха по-напористия отбор през голяма част от срещата и в крайна сметка откриха резултата през втората част. В 61-вата минута Сирил Нгонге стреля от дистанция, вратарят на Емполи Гулиелмо Викарио спаси, но резервата Адолфо Гаич бе най-съобразителен при добавката - 1:0 за Верона.

Емполи обаче реагира и притисна съперника си, като в последната 90-ата минута удар на Алберто Граси бе отразен от вратаря на Верона Лоренцо Монтипо. Гостите обаче продължиха с натиска си и във финалните секунди на мача успяха да изравнят. Резервата Петър Стоянович се озова в удобна позиция и отправи изстрел, който рикошира в Джанмарко Маняни  и влетя в мрежата за 1:1.

Така Верона пропусна да вземе изключително ценен успех и да изпревари Специя в борбата за оцеляване, като записа трети пореден мач без победа. Така двата тима са с равни точки и в последния кръг гостуват съответно на Милан и Рома. При равни точки последният изпадащ ще се реши чрез бараж, като това правило бе въведено през този сезон от италианската федерация.

С изкованото равенство пък Емполи вече има пет последователни срещи без загуба и заема 14-ото място във временното класиране.