Лацио зарадва 64 000 тифози в голово шоу

Отборът на Лацио, който още преди седмица си гарантира участие в Шампионската лига през следващия сезон, бе изпратен в последното му домакинство от рекордните за сезона 64 171 тифози. На “Олимпико” играчите на Маурицио Сари надвиха трудно с 3:2 изпадналия Кремонезе, като Сергей Милинкович-Савич донесе успеха с гола си в 89-ата минута.

Това бе второто попадение на сърбина в срещата, след като той бе удвоил преднината на домакините в 37-ата минута. Преди това Елсеид Хисай още в 4-ата минута даде аванс на лациалите, които очакваха много лесна победна срещу тима от Кремона, който още миналата седмица се завърна в Серия “Б” след едва един сезон в елита.

След почивката Пабло Галдамес (54`) и автогол на Мануел Ладзари (58`) сензационно доведоха резултата до 2:2, но финалният натиск на “бианкочелестите” даде резултат и Лацио се завърна на второ място във временното класиране преди последните 90 минути от сезона.

Римският тим има 71 точки преди гостуването си на Емполи, докато вторият Интер е с 69 точки преди визитата му на Торино през другия уикенд.

Преди срещата препълнената “Курва норд” опъна огромен транспарант, който гласеше: “15 години битки с орела на гърдите. Един боец, един от нас. Стефан Раду лациал до живот”. Румънският ветеран се разплака преди последната си среща за тима от римската столица, за който записа рекордните за клуба 427 мача, а в тях отбеляза и 8 гола.

Освен това тези над 64 000 тифози отпразнуваха и 10-годишния юбилей от спечелената Купа на Италия срещу вечния съперник Рома (1:0), на 26 май 2013 година.

Лацио подчини Рома и триумфира с Купата на Италия

Ръководството на клуба бе направило специални фланелки по този повод, а много от героите на лациалите от този паметен финал бяха на стадиона - Ернандеш, Лулич, който отбеляза единствения гол, Флокари, Креко, Бидзари, Кана, Козак, Ледесма, Биава, Берни, Конко, Клозе, Кандрева, Маури и Маркети, както и Раду, който в края на мача днес записа последните си минути с екипа на "небесносините".

След срещата Раду бе изпратен подобаващо от публиката и ръководството на клуба, което бе приготвило специален подарък за 36-годишния румънец.