Петко Христов изигра цял мач при драматична и важна победа на Венеция

Българският национал Петко Христов записа цял двубой при днешната победа на неговия Венеция с 3:2 над гостуващия Перуджа в предпоследния 37-и кръг на Серия “Б”.

Родният защитник стартира като титуляр за своя тим в четвърти пореден мач, като този път остана на терена до самия край. Също така той си изкара жълт картон в 75-ата минута заради нарушение срещу противников играч. Победата на “крилатите лъвове” дойде по-трудно, отколкото изглеждаше в един момент. Те поведоха с убедителното 3:0 след голове на Николас Пиерини, Андреа Карбони и Микаел Елертсон, но попадения на Грегорио Луперини и Тиаго Касасола ги поставиха под напрежение в последните минути. Все пак “аранчонеровердите” задържаха своя аванс, като директен червен картон на Касасола в 90-ата минута им помогна за това. Успехът на Венеция е изключително ценен за отбора, който със своя актив от 48 точки се намира на плейофното седмо място кръг преди края на редовния сезон.

Междувременно, това поражение означава почти сигурно изпадане за 18-ия Перуджа в трета дивизия, с което тимът може да последва съдбата на Беневенто и СПАЛ. В последния кръг “грифоните” ще преследват задължителна победа и ще чакат загуба на 17-ия Бреша. В друг мач от днешния кръг в Серия “Б” Бари спечели като домакин с 1:0 срещу Реджина, за който българският нападател Андрей Гълъбинов се появи като резерва в 83-тата минута. “Амарантите” са десети в подреждането с 47 пункта и все още имат шанс да се класират за плейофите.

Снимки: Imago