Фиорентина приключи с победа сезона в Италия и вече мисли за финала в сряда

Фиорентина се наложи с 3:1 над Сасуоло като гост в среща от последния 38-и кръг на Серия "А". "Виолетовите" заемат осма позиция в класирането, която може да им осигури участие в евротурнирите, ако загубят финала в Лигата на конференциите срещу Уест Хам в сряда. За целта обаче Торино не трябва да печели срещу Интер, защото в противен случай "биковете" ще изпреварят тима на Винченцо Италиано заради по-добрите си показатели в преките двубои.

Наставникът на Фиорентина очаквано запази силите на някои от ключовите си футболисти за финала в Прага. В игра не се появиха Пиетро Терачано, Кристиано Бираги, Никола Миленкович, Игор, Роландо Мандрагора и Лука Йович, а като резерви влязоха Джакомо Бонавентура, Николас Гонсалес и Рикардо Сапонара. Последните двама имаха основна роля за победата.

Първото полувреме завърши без голове, а най-чистото положение пропусна Артур Кабрал в 10-ата минута. Бразилецът прати топката в дясната греда, а малко по-късно негов удар беше спасен от стража на Сасуоло Алесандро Русо.

Кабрал се реваншира в 47-ата минута, когато използва грешка на дебютанта в Серия "А" Русо и отбеляза осмото си попадение от началото на сезона в елита на италианския футбол. Домакините отговориха в 71-ата минута с точно изпълнена дузпа от Доменико Берарди за игра с ръка в наказателното поле на Кабрал.

Равенството на "Мапей" не се задържа дълго. В 79-ата минута красиво изпълнение на Сапонара отново даде преднина на Фиорентина, а в 82-ата Руан Нето от домакините получи червен картон. Интригата приключи окончателно с гола на Нико Гонсалес (83') след пас на Сапонара. Сасуоло пък остана с 9 човека, след като червения цвят на картона видя и левият бек Рожерио.

Отборът на Алесио Диониси приключи сезона в серия от 6 мача без победа. В тях Сасуоло допусна общо 14 гола. "Неровердите" са 13-и в класирането, но могат да бъдат изместени от тази позиция от Емполи, ако тосканци стигнат до трите точки в домакинството си на Лацио.

Снимки: Gettyimages