Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Фиорентина осъществи пълен обрат срещу Рома в рамките на няколко минути в края и окончателно "изгори" надеждите им за ШЛ

Фиорентина направи пълен обрат над Рома и надделя с 2:1 в мач 37-ия предпоследен кръг в Серия А. “Вълците” изиграха отлично първо полувреме, когато бяха по-добрият тим и не само поведоха с попадение на Стефан Ел Шаарауй (11’), но и пропуснаха още няколко добри полжения. Домакините обаче вдигнаха оборотите и се представиха доста по-добре през второто полувреме, когато и осъществиха пълен обрат само в рамките на няколко минути с голове на Лука Йович (85’) и Жонатан Иконе (88’).

Играчите на Жозе Моуриньо поведоха още в 12-ата минута, когато Ел Шаарауй проби отлично отляво, центрира към Солбакен, а той му върна с глава и Фараона отблизо нямаше проблем да открие резултата пред опразнената врата. Домакините можеха да отговорят подобаващо, но след хубаво центриране към задна греда Алфред Дънкан и Джереми Иконе си попречиха да отправят опасен удар.

“Вълците” бяха близо до удвояване на преднината си в 25-ата минута, когато отлична атака през центъра стигна до откъсналия се от задна позиция Жоржиньо Вайналдум, той бе блокиран от Серофолини. топката обаче отиде към Солбакен, който не се поколеба да стреля, но този път самоотвержена намеса на Лукас Мартинес Куарта предотврати попадението на по-малко от метър от голлинията.

В добавеното време гостите от столицата имаха още два отлични шанса да вкарат второ попадение. Първо Микеле Черофолини трябваше да отразява хубав удар на Стефан Ел Шаарауй, а малко след това отново той се намеси добре и след удар на Белоти.

Втората част започна с натиск на домакините, които можеха да получат дузпа за игра с ръка на Манчини в наказателното поле още в самото начало, но реферът показа, че играта трябва да продължи. Десетина минути след началото на втората част играчите на Фиорентина пропуснаха добър шанс да изравнят резултата след корнер, но ударът на Лука Йович бе блокиран. Домакините имаха сериозни претенции за дузпа в 83-ата минута, но те не бяха уважени от рефера.

Играчите на Винченцо Италиано стигнаха до равенството пет минути преди края на редовното време на двубоя, когато центриране в наказателното поле бе засечено от Роналдо Мандрагора, който пък продължи към Йович и сърбина отблизо направи 1:1. Футболистите на Фиорентинана осъществиха пълен обрат веднага след подновяването на играта след нов добър пробив отляво завършил с центриране на задна греда, там неподготвената отбрана на Рома не успя да изчисти, кълбото стигна до резервата Куаме, а той само прати успоредно към Иконе, който се разписа за 2:1.

С тази загуба Рома окончателно се прости с всички шансове и надежди за класиране в Шампионската лига, след като вече изостава на цели четири точки от четвъртия Милан. "Вълците" обаче все пак могат да осъществят класиране в ШЛ, ако успеят да спечелят финала в Лигата Европа срещу Севиля. Фиорентина пък е на деветото място с 53 пункта.