Сампдория се добра до равенство в последния си домакински мач от Серия “А”

Отборът на Сампдория, който официално вече изпадна от Серия “А”, изигра един от малкото си силни мачове през сезона и стигна до равенство 2:2 срещу Сасуоло в мач от 37-ия кръг на Ла Лига. Точката обаче лиши Самп дори от теоретичните шансове да завърши на по-горно място от последното, докато Сасуоло се чувства комфортно на 13-ото място.

Мачът започна вихрено домакините поведоха в резултата след само 8 минути игра чрез Маноло Габиадини. Радостта им обаче бе прекалено кратка и секунди след подновяването на играта в 9-ата минута Доменико Берарди изравни, а в 11-ата Матеус Енрике осъществи пълния обрат. В крайна сметка съдбата се усмихна и позволи на отбора от Генуа да завърши последния си домакински мач от Серия “А” с високо вдигната глава и Мартин Ерлич от Сасуоло си отбеляза автогол в 78-ата минута.

Така Сампдория е напът да си тръгне от италианския елит с една ужасяваща серия от 11 поредни загуби, ако в последния ден от сезона не победи шампиона Наполи. Сасуоло от своя страна също не приключва кампанията по най-добрия начин, защото тимът не успя да победи в нито един от последните си пет мача, записвайки две равенства и три загуби.

Снимки: Gettyimages