Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Голов екшън в Търговище

Светкавица спечели с 4:3 в Търговище срещу втория отбор на Черно море (Варна). Двубоят е от 29-ия кръг на Североизточната Трета лига. Младата селекция на гостите трябва да съжалява, че не си тръгна поне с точка. Момчетата на Иван Николов имаха достатъчно шансове дори за краен успех. Липсата на опит обаче ги спря. Кристо Яначков ги изведе напред в резултата. Последваха няколко пропуска пред голлинията на Светкавица. Така се стигна до 28-ата минута, когато Зафер Инан изравни. Десетина минути по-късно Наско Янков центрира и Яначков с глава пак вкара за „моряците“. Следваха още критични моменти пред търговищката врата.

Накрая имаше голов шанс и пред отсрещната мрежа. Михаил Паскалев изравни, десетина минути след почивката. Малко след това Никола Василев направи обрата факт – 3:2. Варненци реагираха, но влезлите като резерви Николай Трифонов, Толга Мюрвет и Серги Кешкерян се разминаха с попадението. Реализира го Берк Бейхан в 80-ата минута – 3:3. В 87-ата обаче Василев се възползва от грешка във варненската защита и осигури успеха за домакините. До края футболистите на Черно море пак създадоха голови положения, но не завършиха поне едно с попадение.