Черноморец (Балчик) вече е недостижим на Североизток

Черноморец (Балчик) победи като гост Черно море II (Варна) с 4:2 в отложена среща от 25-ия кръг на Североизточната Трета лига. С този успех селекцията от Балчик вече е недостижима на първото място в класирането. До края на първенството остават още два кръга. Черноморец има шест точки повече от втория в таблицата Септември (Тервел) и предимство в преките двубои помежду им. Двата тима завършиха 1:1 в Тервел и 2:1 за Черноморец в Балчик.

Шампионът не изневери на себе си и днес. Почи уцели гредата. След удар на Джорджио Димитров, варненски футболист изби от голлинията. Три пъти Иван Цачев стреля опасно, но не улучи целта. Пропуски през първото полувреме направиха още Кристиян Бешев и Теодор Тотев. „Моряците“ обаче бяха рационални. Серги Кешкерян откри головата им сметка в 25-ата минута. В 31-ата пък Жечко Йорданов направи 2:0 за домакините. 180 секунди след почивката обаче Почи намали – 2:1. В 54-ата минута пък Алекс Наков изравни резултата. Почи направи обрата факт в 60-ата минута – 2:3. Цачев вкара четвъртия гол за Черноморец в 80-ата минута.