Милан отнесе Сампдория, Жиру се отличи с хеттрик

След три мача без отбелязан гол и разочарованието от отпадането от Шампионската лига, Милан се развихри срещу Сампдория. "Росонерите" спечелиха с 5:1 срещу последния в класирането и се доближиха на точка от четвъртия Лацио, който утре гостува на Удинезе.

Рафаел Леао даде начало на головата фиеста още в деветата минута. 40-годишният Фабио Куалярела изравни в 20-ата минута с първия си гол за сезона. Оливие Жиру отбеляза два бързи гола преди да е изминал половин час игра. След почивката Браим Диас се разписа, а в 68-ата минута Жиру оформи своя хеттрик.

"Росонерите" имаха контрол върху случващото се на терена от самото начало и още в първите секунди Леао опита да изведе свой съотборник на добра позиция. В деветата минута отлично извеждащо подаване на Браим Диас изведе Леао зад защитата. Португалецът овладя прекрасно и стреля покрай вратаря.

Тимът на Пиоли играеше уверено, но при първата атака на гостите те стигнаха до гол. Отличен пробив на Дзаноли отдясно и негово подаване намери Куалярела, който с прецизен удар преодоля Менян. За 40-годишния нападател това бе първи гол от началото на сезона. Той влезе в историята, след като се разписва в 18-и пореден сезон в Серия А. Само още шестима футболисти са постигали това, като сред тях са легенди като Джани Ривера и Роберто Баджо.

Отговорът на Милан беше много бърз. Първо удар на Тиау с глава след ъглов удар бе отразен от Равалия. При следващото центриране обаче топката се озова в мрежата. Центриране на Диас бе засечено с глава от Жиру и французинът се разписа. Доминацията на домакините продължи, а защитата на Самп имаше сериозни проблеми с опазването на Леао. Гюнтер повали португалеца в наказателното поле и се стигна до дузпа, реализирана от Жиру.

Френският нападател бе тръгнал към хеттрик и не беше далече още преди края на първото полувреме. Вратарят на гостите обаче се справи с негов удар. "Росонерите" имаха сериозен контрол, който продължи и след почивката. Нов удар на Жиру с глава отиде в ръцете на Равалия. Домакините стигнаха до четвърти гол в 63-ата минута след прекрасна комбинация. Леао изведе Тонали отдясно, а той намери Диас, който завърши на празна врата.

Малко по-късно Жиру оформи своя хеттрик. След цинтреране на Леао французинът се пребори с Нуйтинк за топката и я прати в мрежата. Това бе първи хеттрик за Жиру с екипа на Милан, като вече има 30 гола за "росонерите" в 83 мача. Тимът на Пиоли се забавляваше за известен период, а след бързите два гола намали темпото. Жиру отпарви удар след страхотна странична ножица, но не затрудни особено вратаря на гостите.

МИЛАН - САМПДОРИЯ 5:1
1:0 - Леао (9)
1:1 - Куалярела (20)
2:1 - Жиру (23)
3:1 - Жиру (29-д)
4:1 - Диас (63)
5:1 - Жиру (68)

Снимки: Imago