Антов изгледа от пейката обрат на Монца срещу Сасуоло

Отборът на Монца надви тима на Сасуоло с 2:1 в гостуването си на старта на 36-ия кръг в Серия “А”. С успеха отборът на Валентин Антов, който изгледа мача от пейката, се закова на осмото място, докато техните съперници все още имат теоретичния шанс да завършат сезона в горната половина на класирането.

Двата отбора се захапаха още от началните минути и в 26-ата минута напрежението взе връхна точка, когато от щаба на Сасуоло поискаха дузпа заради игра с ръка на защитник на Монца в собственото му наказателно поле. Реферът Алберто Санторо обаче отказа да покаже бялата точка след като преразгледа ситуацията чрез системата VAR.

Все пак домакините получиха дузпа и това се случи дълбоко в добавеното време на първото полувреме и в 7-ата минута от продължението Доменико Берарди бе безкомпромисен, изпълнявайки 11-метровия наказателен удар.

През втората част Монца натисна и изравни. Това се случи точно в 60-ата минута, когато Патрик Чурия завърши отлично центриране в наказателното поле.

Осем минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Руан Нето получи втори жълт картон, а малко след това гостите претендираха за дузпа, която не получиха отново благодарение на преразгледано положение от VAR.

В крайна сметка Монца пречупи съперника и стигна до победния гол в 93-ата минута, като победното попадение отбеляза Матео Песина

С успеха Монца спечели след като преди това отборът бе записал две поредни равенства, докато Сасуоло не може да победи вече в трети пореден мач.