Лацио укрепи позициите си след измъчен успех в Удине

Лацио надви с 1:0 като гост Удинезе и направи огромна крачка към класиране в Шампионската лига. Тимът на Маурицио Сари стигна до трите точки с попадение от дузпа на Чиро Имобиле в 61-ата минута и е трети в Серия "А" два кръга преди края на сезона. След седмица "бианкочелестите" посрещат затъналия Кремонезе и при победа ще са сигурни за мястото си в топ 4.

В началото на двубоя Сергей Милинкович-Савич падна лошо на рамото си, но успя да продължи. Удинезе имаше териториално надмощие до почивката, но опасните положения пред Иван Проведел бяха малко. След четвърт час игра гостите имаха претенции за нарушение срещу Мануел Ладзари в наказателното поле, но намесата на Адам Мазина беше според правилата. Малко след това Николо Казале предотврати сигурен гол за Удинезе след бърза контра, заварила неподготвена защитата на "орлите".

В средата на първата част Матия Дзакани центрира към Имобиле и той отправи хубав удар с глава, спасен от Марко Силвестри. Фелипе Андерсон пък получи жълт картон и скоро след това извърши още едно нарушение, а Сари правилно прецени риска и смени бразилеца на почивката. Малко преди края на полувремето удар на Луис Алберто срещна гредата, а пропуск за Удинезе направи Дестини Удоджи.

Появилият се от пейката Педро Родригес веднага се прояви с хубаво подаване към Имобиле, но Силвестри и този път показа отличен рефлекс. Последва коварен шут на Матиас Весино, преди Лацио да получи дузпа за нарушение на Мазина срещу Имобиле. Контактът между двамата не беше сериозен, но реферът Лука Пайрето посочи бялата точка, а звездата на "бианкочелестите" отбеляза своя гол номер 12 през сезона.

Гостите бяха близо и до втори гол. Гредата обаче помогна на Удинезе след удар с глава на Алесио Романьоли. До края Силвестри се намеси перфектно след изстрел на Милинкович-Савич, а попадение на Игор Несторовски от Удинезе беше отменено заради засада. Поражението остави "фриуланите" на 12-то място в класирането с актив от 46 точки.

Снимки: Gettyimages