Фиорентина спечели битката в средата на класирането

Фиорентина спечели с 2:0 домакинството си на Удинезе и записа едва втори успех в последните си девет мача във всички турнири. Гаетано Кастровили откри резултата в седмата минута, а Джакомо Бонавентура се разписа в самия край на срещата.

Тимът на Винченцо Италиано стигна до победата, въпреки че наставникът даде почивка на някои основни играчи, за да ги запази за реванша от Лигата на конференциите срещу Базел. След днешния успех Фиорентина се изкачи на осма позиция и вече има преднина от три точки пред днешния си съперник.

Домакините започнаха силно мача и още в седмата минута поведоха. Първо Дънкан нацели гредата с фантастичен удар от далечна дистанция. Секунди по-късно топката стигна до Кастровили в наказателното поле и той откри резултата. Ситуацията можеше бързо да се влоши още повече за Удинезе, тъй като малко по-късно топката отново беше във вратата на гостите. Барак се разписа, но попадението бе отменено поради засада на Иконе. Удар на Бираги от фал пък мина малко над вратата.

Фиорентина беше много близо до втори гол в 35-ата минута. Тогава изключителен пас на Иконе изведе Брекало сам срещу вратаря, който излезе да го спре. Хърватинът пусна топката под плонжа на Силвестри, но тя се удари в гредата. В тази ситуация Ебоселе се блъсна в гредата в опита си да стигне до топката. След почивката Куаме не се възползва от добра възможност.

Удинезе можеше да изравни в 79-ата минута. Влезлият малко по-рано Вивалдо Семедо отправи удар с глава, а топката се удари в дясната греда на Черофолини. При ответната атака Нико Гонсалес стреля над вратата от добра позиция. Аржентинецът не успя и при следващата ситуация, в която бе изведен зад защитата. Интригата приключи в последната минута на игровото време, когато Бонавентура се разписа. След края на двубоя Боневентура и Бекао получи червени картони заради разправия на терена.

Снимки: Imago