Лацио изтръгна точка от Лече след късна драма

Отборите на Лацио и Лече не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 35-ия кръг на Серия "А". Мачът предложи много емоции и завърши при резултат 2:2, а домакините стигнаха до точката с късен гол. Чиро Имобиле откри резултата в 34-тата минута, но Реми Удин направи пълен обрат с голове в 45-ата и 51-вата минута. В добавеното време на мача "орлите" все пак се добраха до равенството чрез Сергей Милинкович-Савич, който се разписа в 94-тата минута.

Лече можеше да поведе в 23-ата минута, когато получи дузпа за нарушение на Елсейд Хисай, но Габриел Стрефеца не уцели вратата от бялата точка и резултатът остана непроменен.

Това позволи на Лацио да вземе преднина в 34-тата минута. Луис Алберто с прекрасен извеждащ пас намери Имобиле в наказателното поле, а той хладнокръвно отбеляза с удар в близкия ъгъл за 1:0.

Домакините обаче се разсеяха в добавеното време на първата част и бяха наказани. Лече организира постепенна атака, топката бе подадена за Удин на границата на пеналта и той успя да я прати във вратата за 1:1.

В 51-вата минута гостите направиха пълен обрат. Играчите на Лацио сгрешиха при изнасянето на топката, тя бе отнета и стигна до Удин в наказателното поле, който стреля във вратата за 1:2.

Лацио организира натиск и той даде резултат в края. Първо късметът не бе на страната на домакините, когато изстрел на Педро се отби от гредата. В 94-ата минута обаче остро центриране на испанеца затрудни защитата на гостите, топката не бе избита добре и попадна в Милинкович-Савич, който с глава я прати във вратата за крайното 2:2.

Това равенство обаче не бе особено радващо и за двата отбора. Лацио остава на 3-тото място с 65 точки, докато Лече се намира на 16-ата позиция с 32 точки и ще продължи да трепери за мястото си в елита.