Ланс обърна Лориен и попречи на ПСЖ да ликува още днес

Ланс спечели с 3:1 като гост срещу Лориен в мач от 36-ия кръг на Лига 1. "Червено-жълтите" запазиха шансове за първото място след успеха си, дошъл след обрат.

Ромен Фавър даде аванс за домакините още в шестата минута, но Флориан Сотока върна гостите в мача с попадението си четвърт час по-късно. Адриен Томасон направи 2:1 в 25-ата минута, а Секо Фофана оформи крайния резултат само три минути преди изтичане на редовното време.

Ланс е на втора позиция в Лига 1 със 78 точки, докато Пари Сен Жермен има три точки повече. По-късно днес столичани са гости на Оксер. Лориен заема девето място в подреждането с 52 точки.