Ланс продължава да диша във врата на ПСЖ след страхотен обрат с човек по-малко

Ланс продължава да диша във врата на лидера в Лига 1 Пари Сен Жермен, след като постигна трудна, но сладка победа в домакинството си на Реймс. Възпитаниците на Франк Ез трябваше да правят обрат с човек по-малко, но спечелиха с 2:1 срещата от 35-ия кръг и отново са само на три точки зад парижани.

Гостите първи откриха резултата от дузпа в 23-тата минута. Тогава Кевин Дансо изблъска в гръб откъсващия се Маршал Мунеци, като съдията посочи бялата точка и извади директен червен картон на защитника. Кевин Балогън реализира наказателния удар за 0:1.

В 40-ата минута обаче и Ланс изравни от дузпа. Емануел Агбаду изблъска Анжело Фюлжини и съдията даде 11-метров удар за домакините, а Пшемислав Франковски реализира за 1:1.

Ще успее ли Ливърпул да се добере до топ 4?

През второто полувреме Ланс направи и пълен обрат. В 55-ата минута Секо Фофана елегантно елиминира защитник пред наказателното поле, освободи си пространство и с удар по земя бе точен за 2:1.

Така Ланс събра актив от 75 точки на 2-рото място в класирането и запази интригата в битката за титлата, като е с 3 по-малко от лидера ПСЖ, който отново ще трябва да играе под напрежение в домакинството си на Аячо. Реймс запазва 10-ото си място с актив от 50 точки.

Снимки: Imago