Лудогорец пречупи ЦСКА - София в сблъсък с много нерви, юмруци и два червени картона и отново е шампион на България - отзивите от Разград след 3:1

Ланс взе сблъсъка с Марсилия и се доближи на три точки от ПСЖ

Ланс спечели с 2:1 големия сблъсък с Марсилия от 34-тия кръг на Лига 1. Двата тима са в пряк спор за второто място, а реално все още имат шанс и за титлата, така че мачът бе с огромен заряд. Домакините на "Феликс Болаер" обаче наложиха волята си с голове на Секо Фофана в 42-рата и Лоис Опенда в 60-ата минута и вече дишат във врата на лидера ПСЖ, като се доближиха на три точки зад него, макар парижани да са с мач по-малко. За гостите се разписа Димитри Пайе в 88-ата минута, но бе твърде късно за обрат и марсилци допуснаха първа загуба в последните си девет мача.

Марсилия започна мача по-добре и в 9-ата минута Алексис Санчес отне топката от Кевин Дансо и отбеляза, но голът му не бе зачетен заради нарушение в атака.

Постепенно обаче Ланс пое инициативата и в 22-рата минута изстрел на Фофана се отби от гредата.

Изживейте зрелището Реал Мадрид - Манчестър Сити с "Домът на феновете"

Капитанът на домакините все пак настрои мерника и в 42-рата минута откри резултата от подобна позиция с изстрел шут извън наказателното поле за 1:0.

В 60-ата минута Ланс удвои. Франковски се измъкна отдясно и центрира пред вратата, където Опенда се извиси и с глава вкара за 2:0.

В края на мача Марсилия успя да върне едно попадение. Димитри Пайе получи около дузпата, успя да задържи топката, въпреки шпагата на защитник и отблизо отбеляза за 2:1.

Така Ланс излезе на 2-рата позиция в класирането със 72 точки. Марсилия пък вече е на 3-тото място със 70 точки.