Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Равенства в двете дербита запази статуквото на върха в Гърция

Два кръга преди края на сезона АЕК и Панатинайкос продължават битката за титлата в гръцкото първенство. Вчера и двата тима направиха равенства, които ги оставиха с равен брой точки, но АЕК е лидер заради по-добрите си показатели в преките двубои.

АЕК не успя да надвие хегемона от последните години Олимпиакос и срещата помежду им завърши без голове - 0:0. Съперниците пропуснаха по няколко чисти положения, като "жълто-черните" имаха сериозно надмощие през второто полувреме, но не съумяха да стигнат до победата.

Панатинайкос не се възползва от шанса да окупира първото място и стигна само до 1:1 в домакинството си срещу ПАОК. "Детелините" поведоха с попадение на Даниел Манчини в 9-ата минута след асистенция на Андраж Шпорар, но в 60-ата Брандън Томас изравни. Малко преди края на редовното време защитникът на ПАО Барт Шенкефелд получи директен червен картон.

В третия мач от първата шестица Арис се наложи над Волос с 4:2. Луис Палма вкара първите два гола за тима от Солун, а освен него се разписаха Андре Грей и Матео Гарсия. Статис Тахатос и Николай Алхо бяха точни за Волос, който завърши с човек по-малко заради червения картон на Милош Делетич в 64-ата минута.

В последните два кръга АЕК ще гостува на Арис и ще е домакин на Волос, а Панатинайкос ще гостува на Олимпиакос и ще посрещне Арис