ПАО подчини Олимпиакос в дербито, очаквани победи за АЕК и ПАОК

Панатинайкос се наложи с 2:0 над Олимпиакос в централния сблъсък от четвъртия кръг на плейофите за титлата в Гърция. "Детелините" стигнаха до успеха с попадение на Андраж Шпорар и автогол на Юсеф Ел Араби. По този начин ПАО събра 69 точки и дели първото място с АЕК, а Олимпиакос е трети с 63 пункта.

Панатинайкос поведе в 28-ата минута, когато Шпорар използва много груба грешка на Сократис Папастатопулос и отблизо прати топката в мрежата. Малко по-късно центриране от корнер изненада Ел Араби и топката се отклони от него, след което спря в мрежата на Олимпиакос. През второто полувреме "червено-белите" не успяха да върнат интригата и значително намалиха шансовете си да ликуват с титлата.

АЕК очаквано спечели домакинството си на Арис. Отборът на Матиас Алмейда се наложи с 3:1, но трябваше да чака до последните 10 минути, за да реши нещата в своя полза. В герой се превърна швейцарският национал Стивън Цубер, който се появи като резерва при 1:1 и вкара два гола. Бившият защитник на ЦСКА - София Брадли Мазику влезе в края на мача за Арис. Неговият тим се оказа в ролята на догонващ след гол от дузпа на Леви Гарсия в 36-ата минута, но в 45-ата Хуан Итурбе възстанови равенството. В 82-ата минута Цубер върна преднината на АЕК, а в добавеното време отново той оформи победата на домакините.

Срещата трябваше да бъде ръководена от полския съдия Павел Рачковски. Той обаче е пристигнал на летището в Атина в нетрезво състояние и при това положение трябваше спешно да се намери подходящ човек, като изборът падна върху Аристотелис Диамантопулос, който изкара мача.

Както е известно, всички важни и оспорвани мачове в гръцкото първенство, които имат решаващо значение за титлата, се поверяват на чуждестранни арбитри. Сега беше поканен рефер от Полша, който е трябвало да дойде в деня на мача с цел да има минимален контакт с местните отбори и ръководители на футбола. Часове преди началния съдийски сигнал обаче 39-годишният Рачковски излязъл от самолета развеселен и лъкатушещ по пътеката.

ПАОК не се затрудни с гостуващия Волос и спечели с 4:2. Всички голове за домакините от Солун паднаха още през първото полувреме и бяха дело на Сверир Инги Ингасон, Халед Нарей (2) и Тиаго Данташ. През второто полувреме "черно-белите" се отпуснаха и позволиха на Анатасиос Цоканис и Огньен Ожегович да направят загубата на Волос по-почетна. С 60 точки ПАОК е 4-ти в подреждането.