Олимпиакос обърна ПАОК за важен успех в битката за титлата

Олимпиакос постигна ценна победа в домакинството си над ПАОК от 29-ия кръг на шампионския плейоф в Гърция. Тимът от Атина трябваше да прави обрат, но успя да запише нови три точки срещу пряк конкурент.

ПАОК поведе с гол на Брандън Томас в 22-рата минута, но Седрик Бакамбю в 59-ата, Йоргос Масурас в 78-ата и Юсеф Ел Араби от дузпа в 87-ата минута обърнаха нещата в полза на Олимпиакос.

Тази седмица играйте в Carlsberg “Домът на феновете” с дербито от Премиър лийг между Ливърпул и Арсенал

По-рано днес АЕК спечели с 1:0 с гол на Орбелин Пинеда в гостуването си на Волос, докато Панатинайкос също измъкна минимално 1:0 като гост на Арис с попадение на Андраж Шпорар в 69-ата минута.

След изиграването на тези мачове АЕК и Панатинайкос са лидери в класирането с по 66 точки, като жълто-черните са с по-добри показатели на върха на класирането. Олимпиакос е 3-ти с 60 точки, а ПАОК остава на 4-тата позиция с 57 точки.