АЕК и ПАО продължават гонитбата, Олимпиакос е аут от голямата игра

АЕК постигна една от най-ценните си победи от началото на сезона в гръцката Суперлига. "Жълто-черните" спечелиха с 3:1 гостуването си на Олимпиакос и не само се задържаха на първото място в класирането, но окончателно отказаха гранда от Пирея от амбициите му да преследва титлата.

АЕК тотално надигра своя съперник и поведе още в 7-ата минута с гол на Мият Гачинович след подаване на Стивен Цубер. Седрик Бакамбю успя да изравни в началото на второто полувреме, но с попадения на Леви Гарсия от дузпа и Петрос Мантолас отборът на Матиас Алмейда стигна до трите точки.

Панатинайкос също не сбърка, макар да имаше тежко гостуване на ПАОК. "Детелините" се наложиха с 2:1 на "Тумба" и делят първата позиция с АЕК. Бившият бразилски национал Бернард даде преднина на ПАО, а драмата настъпи в последните минути. Първо Дъглаш Аугусто се разписа за ПАОК, но в добавеното време Панатинайкос получи дузпа и Фотис Йоанидис не сгреши.

Без особено значение беше двубоят между Волос и Арис. Гостите от Солун се наложиха с 3:0 след попадения на Владимир Дарида (2) и Абубакар Камара. За Арис игра и бившият защитник на ЦСКА - София Брадли Мазику. Неговият тим е 5-и в първата шестица, но на цели 16 точки зад 4-ия ПАОК

До края на сезона остават още 5 кръга, а прекият двубой между Панатинайкос и АЕК е на 30 април.