Очаквайте в 15:30 : Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Червен картон навреди на Кремонезе и помогна на Верона в битката за оцеляване

Кремонезе и Верона завършиха наравно 1:1 на „Джовани Дзини“ в двубой от 32-рия кръг на Серия "А". Това беше директен сблъсък между два от тимовете, замесени в борбата за оставане в италианския елит.

Домакините поведоха още в 9-ата минута, когато Давид Окереке се справи с двама противникови играчи и с шут по земя откри резултата. До почивката „гриджоросите“ бяха по-добрият тим, но не успяха да отбележат втори гол. Ситуацията коренно се промени в 62-рата минута, когато след проверка с ВАР появилият се на почивката техен защитник Джакомо Куалята беше изгонен с директен червен картон за негов удар без топка в гърдите на Павел Давидович. Оттам нататък „джалоблу“ наложиха силен натиск, който им се отплати в 75-ата минута. Тогава те развиха продължителна атака, в чийто край Симоне Верди се разписа с прекрасно воле за крайното 1:1.

След четвъртия си пореден мач без загуба Верона остава в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ата позиция в класирането, но вече е с 27 точки в актива си и така се изравни с отбора на Специя, който заема спасителното 17-о място. Кремонезе продължава да бъде на предпоследната 19-а позиция с 20 спечелени пункта.

Снимки: Imago