Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Фиорентина е вторият финалист в Купата на Италия след нулево равенство в реванша срещу Кремонезе

Отборите на Фиорентина и Кремонезе направиха нулево равенство във втория 1/2-финален мач между двата отбора от Купата на Италия. Това означава, че отборът от Флоренция ще играе във финала на турнира след като победи в първия двубой с 2:0

В спор за трофея момчетата на Винченцо Италиано ще играят срещу тима на Интер, който елиминира състава на Ювентус след драматична победа с 1:0 във вчерашния 26 април (сряда) и общ резултат 2:1.

Домакините от Фиорентина наложиха своето темпо на игра през първата част, а Кремонезе се прибра и не предприе излишни рискове да стопява от рано изоставането си, за да не допусне прибързано гол, който щеше да убие интригата.

Играчите на Винченцо Италиано се настаниха удобно в половината на съперника, но не направиха кой знае какво, за да напрегнат до краен предел стражът на Кремонезе Мухамуду Сар и защитниците пред него.

Най-интересното положение през първата част дойде в 16-ата минута, когато Миленкович скочи високо, за да засече хубаво центриране глава, но ударът му премина встрани от дясната греда.

В добавеното време домакините отново стигнаха до интересно положение. Кастровили връхлетя върху центриране в средата на наказателното поле, но прати топката в аут.

През второто полувреме картинката не се промени особено освен, че Кремонезе овладя владението на топката и от своя страна опита да се настани в съперниковата половина. До сериозна опасност не се стигна, но това даде импулс в играта на домакините, които след 60-ата минута овладяха инициативата и притиснаха футболистите на Кремонезе пред собственото им наказателно поле. Кастровили и Гонсалес бяха най-активни и неколкократно се разминаха с отбелязването на гол, който да успокои съвсем Винченцо Италиано за остатъка от мача.

В 84-ата минута Кабрал също бе близо до нещо опасно, но и той подобно на съотборниците си спази традицията да праща топката извън очертанията на вратата

Така Фиорентина се класира на финал в Купата на Италия трети път в своята история. Дебютът на отбора от Флоренция бе през 2001 г., когато бе спечелен и последният трофей в историята на клуба, когато форматът на турнира бе в две срещи и бе сразен отборът на Парма след 1:0 в първия мач и 1:1 в реванша.

При втория опит през 2014 г. обаче Фиорентина се провали след като отстъпи на Наполи. Тогава вече във формат със само една среща отборът от Тоскана отстъпи на неаполитанците с 1:3.

Кремонезе пък не успя да сътвори нова изненада в турнира, но го напуска с високо вдигната глава след победи срещу колоси в италианския и европейски футбол като Рома и Наполи. Голямата задача пред клуба остава оцеляването в Серия “А” през настоящата кампания.

Финалът на Купата на Италия за сезон 2022/2023 между Фиорентина и Интер се очаква да бъде на 24 май (сряда).

Снимки: Gettyimages