Удинезе отнесе предпоследния за едно полувреме

Отборът на Удинезе постигна убедителен успех с 3:0 като домакин на Кремонезе в двубой от 31-вия кръг на Серия "А", с което сложи край на поредицата си от три мача без победа.

Фриуланите си осигуриха успеха още през първото полувреме, когато отбелязаха и трите си гола. Те поведоха едва във втората минута, когато Лазар Самарджич комбинира със Санди Ловрич и след това се разписа с техничен шут от границата на наказателното поле. В 27-ата минута именно сърбинът центрира от пряк свободен удар, а Неуен Перес с глава удвои аванса на тима. Девет минути по-късно Айзък Съксес си поведе топката след подаване на Яка Бийол и след това оформи крайния резултат със своя изстрел.

Така Удинезе събра 42 точки и се настани на 9-ата позиция в класирането, задминавайки Фиорентина и Торино само по голова разлика. Кремонезе остава на предпоследното 19-о място със само 19 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages