Верона взе ценни точки срещу Болоня в борбата за оцеляване

Отборът на Верона спечели с 2:1 срещу Болоня в мач от 31-ия кръг на италианската Серия “А”. Головете за за домакините от северна Италия отбеляза Симоне Верди (45', 62'), а за гостите се разписа Николас Домингес (90').

С успехът Верона остана в зоната на изпадащите, но се изравни с първия над чертата Специя, докато Болоня се намира в първата половина на таблицата и до края на сезона ще се бори за честта си.

Верона започна по-добре срещата и през първото полувреме създаде по-чистите положения. В 22-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR съдията отказа да посочи бялата точка.

В крайна сметка до 11-метров наказателен удар се стигна малко преди почивката, когато Адолфо Гаич се строполи в наказателното поле на Болоня. Този път съдията посочи бялата точка и Симоне Верди реализира дузпата.

През второто полувреме Верона продължи да доминира и домакините стигнаха до второ попадение. Малко след час игра Симоне Верди отново се превърна в герой за своите, извисявайки се над всички в наказателното поле и засичайки центриране с глава, за да даде комфортна преднина на отбора си.

Силите на Болоня стигнаха само за почетно попадение, което дойде бълбоко в продължението на срещата. Никола Сансоне намери Николас Домингес на границата на наказателното поле, който се включи точно навреме и копна красиво топката над вратаря.

В малкото оставащо време от срещата гостите имаха още две положения за гол, но Верона издържа и резултатът остана непроменен.