Стаматов и Оренбург сложиха край на шампионските амбиции на Спартак (М)

Новакът в руската Премиер лига Оренбург постигна още една впечатляваща победа. С Матео Стаматов в титулярния състав, тимът на Марцел Личка удари с 2:0 Спартак (Москва) и първа шампионатна загуба на столичния гранд от средата на септември. Поражението остави Спартак на 8 точки зад водача Зенит, който днес гостува на ЦСКА (Москва). При успех, питерци ще направят огромна крачка към поредната си титла.

И двата гола за Оренбург паднаха до почивката. В 17-ата минута Юрий Ковальов откри след асистенция на Дмитрий Воробьов, а в 23-ата самият Воробьов удвои. Нападателят засече с пета центриране от левия фланг на Браян Мансия и изненада Александър Селихов

Стаматов игра много силно и има сериозна заслуга за това Спартак да не отбележи гол за първи път в последните си 15 мача в РПЛ. С днешната победа Оренбург събра 31 точки и заема 6-о място в класирането. Спартак е втори с 40, но може да бъде изпреварен от Ростов, който има 38 преди визитата си на Химки.

Урал допусна първа загуба от 10-ия кръг. "Оранжевите" отстъпиха с 0:1 у дома на Динамо (Москва), който излезе еднолично на 4-о място в класирането. Гола за тима на Славиша Йоканович вкара Константин Тюкавин. Младият нападател на динамовци се разписа в последните секунди на редовното време след асистенция на Ярослав Гладишев. Тюкавин вече има 8 попадения и е водещ реализатор на "бяло-сините".

Изненадата вчера поднесе Факел. Отборът от Воронеж разби с 3:0 Сочи за едва втората си победа през сезона. Като титуляри за състава от Воронеж започнаха бившите футболисти на Ботев (Пловдив) Мохамед Брахими и Реда Рабей. Резултата в двубоя откри Георгий Гонгадзе от дузпа в 34-ата минута, а през второто полувреме се разписаха Руслан Магал и Матвей Иванхов. Георги Мелкадзе от гостите пък получи червен картон в 81-ата минута. С успеха Факел събра 17 точки и се намира на 14-о място в таблицата.

Локомотив (Москва) още веднъж показа, че е преобразен през пролетта. "Железничарите" направиха обрат от 0:2 до 3:2 срещу Краснодар и се изкачиха на 11-ата позиция. До почивката Хуниор Алонсо и Джон Кордоба осигуриха добър аванс на Краснодар, а Артьом Дзюба пропусна дузпа за Локо. Ветеранът обаче се реваншира, като отбеляза победния гол в 65-ата минута. Преди това домакините изравниха с попадения на Дмитрий Баринов (47') и Максим Глушенков (51'). Двата тима завършиха в намалени състави заради червените картони на Игор Смолников от Локомотив и Кристиан Рамирес от Краснодар.