Промес стана първият чужденец със 100 гола за Спартак (М)

Спартак (Москва) надви трудно Факел (Воронеж) с 3:2 и се доближи на 5 точки от водача в класирането на РПЛ Зенит. За пореден път в герой за "червено-белите" се превърна Куинси Промес. Нидерландецът отбеляза два от головете и стана първият чужденец в историята на клуба със 100 попадения. До тази кота са достигали само 7 играчи, от които двама през новия век.

Промес откри резултата в 18-ата минута с юбилейния си гол, а в 42-ата се разписа отново. Последва отпускане в редиците на домакините и още до почивката Факел, който е в зоната на изпадащите, успя да изравни. Първо Хазир Апаев се възползва от асистенция на Василий Черов, а в добавеното време на първата част бившият футболист на Ботев (Пловдив) Реда Рабей беше точен от дузпа за 2:2. Все пак, Спартак измъкна трите точки в 87-ата минута с попадение на резервата Кристофър Мартинс и се утвърди на второто място.

След кошмарната есен Локомотив (Москва) започва постепенно да се отдалечава от дъното на таблицата. "Железничарите" постигнаха втори пореден успех, този път с 1:0 над Ахмат. 18-годишният Сергей Пиняев осигури победата на Локо с гол в 11-ата минута. Малко по-късно Станислав Магкеев получи червен картон, а в 60-ата минута беше изгонен и Максим Ненахов, но дори с 9 човека московчани удържаха преднината си. Домакините от Грозни отправиха общо 23 удара към вратата на Иля Лантратов, но нито един от тях не се превърна в гол.

Пред едва 207 зрители Торпедо (Москва) отстъпи с 0:1 на Урал и има все по-крехки надежди да се спаси от изпадане. Попадението за гостите вкара Рай Влут в 65-ата минута. Нидерландецът се разписа в трети пореден мач, а Урал е в серия от 15 мача без загуба във всички турнири. Отборът от Екатеринбург се изкачи на 10-о място в таблицата с 25 точки, а Торпедо е на дъното с едва 7 пункта.

В късния съботен двубой Краснодар обърна с 3:1 Динамо (Москва) и вече е на 7-о място в класирането, като се доближи само на 3 точки от отбора на Славиша Йоканович. Константин Тюкавин даде аванс на Динамо в 19-ата минута, но много скоро Кади изравни с дебютното си попадение за "биковете", а в 68-ата минута отново той беше точен за Кранодар. От 59-ата минута гостите играха с човек по-малко заради червен картон на Никола Муми Нгамалеу, а в добавеното време Никита Кривицов сложи точка на спора.