Гасперини коментира грешките, довели до загубата на Аталанта от Болоня

Аталанта направи нова грешна стъпка в битката си за класиране в Шампионската лига през следващия сезон след като загуби с 0:2 в домакинството си срещу Болоня в мач от 29-ия кръг на италианската Серия “А”. Треньорът на отбора от Бергамо - Джан Пиеро Гасперини, сподели, че неговите съперници са държали превъзходството в срещата.

Тази седмица играйте в Carlsberg “Домът на феновете” с дербито от Премиър лийг между Ливърпул и Арсенал

„Първият гол на Болоня промени поведението ни. Те бяха много добри, докато ние бяхме принудени да компенсираме пропуските си, но не успяхме. През първото полувреме имахме възможност да вкараме и да тръгнем по правилния път, но не го направихме. През второто полувреме се борихме и въпреки че пуснахме толкова много офанзивни играчи на терена, не успяхме да изравним“, каза Гасперини.

След 29 изиграни мача Аталанта се намира на шесто място и има актив от 48 тозки - с §четири по-малко от четвъртия Милан.