Резерви донесоха успех на Аталанта при гостуването на последния в Серия "А"

Отборът на Аталанта записа очаквана победа с 3:1 при визитата си на Кремонезе в първия мач от 28-ия кръг на Серия "А".

Първото полувреме премина без много положения, но бергамаските изчакаха удобния момент да поведат в резултата. Това стана в 44-тата минута, когато Мартен де Роон се възползва от избита топка, за да я прати в противниковата мрежа с шут по земя. В 56-ата минута домакините изравниха чрез точно изпълнена дузпа на Даниел Чофани, свирена за игра с ръка на Рафаел Толой. “Нерадзурите” все пак си върнаха преднината в 72-рата минута, когато две резерви изработиха попадението. Жереми Бога беше авторът на гола, а Расмус Хьойлунд му даде асистенцията. В добавеното време именно Бога отне топката от Емануел Айву пред наказателното поле, след което е подаде на Едерсон, а халфът веднага асистира на появилия си от пейката Адемола Луукман, за когото остана да оформи крайното 3:1 в полза на гостите.

Така Аталанта събра 48 точки и се изравни с четвъртия в класирането Милан, но остава на петото място заради директните им сблъсъци, а Кремонезе продължава да бъде на дъното с едва 13 спечелени пункта.

Снимки: Imago