Болоня най-после успя да победи Аталанта, и то в Бергамо

Отборът на Болоня продължи с прогреса в представянето си, след като записа успех с 2:0 при гостуването си на Аталанта в двубоя помежду им от 29-ия кръг на Серия "А". Така “рособлу” прекъснаха негативната си серия от шест мача без победа над този съперник. Предишният им успех в Бергамо пък беше през януари 2009 година.

Мачът беше много равностоен, като гостите бяха тези, които успяха да реализират две от положенията си. Те трябваше да чакат до 49-ата минута, когато Муса Бароу пусна пас към непокрития Никола Сансоне, който беше точен с хубав шут. В 80-ата минута резервата Рикардо Орсолини удвои преднината им, но се оказа, че е бил в засада. Само шест минути по-късно крилото отново се разписа с техничен шут, като този път попадението му беше признато.

Така Болоня се изкачи до осмата позиция в класирането с актив от 43 точки, а с пет повече Аталанта заема шестото място.

Снимки: Gettyimages