Болоня не срещна проблеми с Удинезе

Болоня победи убедително Удинезе с 3:0 в мач от 28-ия кръг на Серия “А”. Головете за домакините отбелязаха Щефан Пош (3’), Никола Моро (12’) и Муса Бароу (49’).

Болоня реши мача рано-рано с два бързи гола. Още в 3-тата минута австрийският десен защитник Щефан Пош отправи изключителен далечен изстрел и не остави никакви шансове на стража на Удинезе Марко Силвестри. Девет минути по-късно домакините удвоиха. Никола Моро напредна, финтира добре защитник на гостите и с хубав далечен удар с десния крак намери мрежата на Удинезе за 2:0.

Всякаква интрига приключи в началото на втората част. Болоня направи добра атака отляво, като Йоргос Кириакопулос подаде успоредно на вратата, топката достигна до Никола Моро, който я чукна за Муса Бароу и гамбиецът с премерен удар направи резултата 3:0. До края на срещата гостите опитаха да върнат поне почетно попадение, но така и не успяха да го направят.

С победата си днес Болоня вече е с три поредни мача без загуба и изпревари днешния си съперник в класирането, като се изкачи на 8-о място. Удинезе пък прекъсна серията си от четири последователни мача без загуба и е на 10-а позиция в таблицата преди изиграването на останалите мачове.