Изумителен гол не спря ПСВ по пътя към финала

ПСВ Айндховен си осигури място във финала за Купата на Нидерландия, след като победи с 2:1 сенацията Спакенбург. Третодивизионният тим елиминира елитните Грьонинген и Утрехт по пътя си към полуфиналите, а стоя повече от достойно и срещу състава на Рууд ван Нистелрой.

Мексиканецът Ерик Гутиерес даде преднина на ПСВ в 43-ата минута, а в самото начало на второто полувреме Патрик ван Аанхолт удвои аванса на "филипсите" след хубаво подаване на Шави Симонс. Най-красивият момент в мача дойде в 59-ата минута, когато Дуейн Грийн от домакините заби топката в мрежата на ПСВ с невероятен изстрел с левия крак. До края обаче не се стигна до изненада.

Другият полуфинал е днес и съперници в него са Фейенорд и Аякс. Фейенорд е в ролята на фаворит не само заради домакинството, но и защото е лидер в Ередивизи, с аванс от 8 точки пред Аякс и ПСВ Айндховен.