Пестеливи победи задържаха Аякс и ПСВ близо до Фейенорд

Аякс надви с минималното 1:0 НЕК Неймеген и се върна на второто място в класирането на Ередивизи, където временно се беше настанил АЗ Алкмаар. Мохамед Кудус се разписа в 52-ата минута след асистенция на Душан Тадич и вече има 17 попадения във всички турнири от началото на сезона.

Това беше шеста поредна шампионатна победа за Аякс под ръководството на Джон Хейтинга. Грандът от Амстердам вече има 52 точки - с три по-малко от водача Фейенорд, който вчера се наложи с 1:0 над Грьонинген.

Успех със същия резултат постигна и ПСВ Айндховен. "Филипсите" срещнаха сериозен отпор при визитата си на Валвайк, но измъкнаха победата с точен изстрел на Йоан Бакайоко в 35-ата минута. Младият белгиец демонстрира завиден потенциал в последните седмици и все повече печели доверието на Рууд ван Нистелрой. В класирането ПСВ се намира на 4-о място с актив от 49 точки.

Представящият се много силно от началото на сезона Спарта (Ротердам) разби с 4:1 като гост градския си съперник Екселсиор и заема 6-а позиция в подреждането, а в сблъсък от долните етажи на класирането Камбуур победи също с 4:1 Го Ахед Ийгълс, но остава последен с актив от 16 точки.