БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Фейенорд направи важна стъпка към титлата след драматична победа в зрелищно дерби с Аякс

Лидерът в Ередивизи Фейенорд записа изключително важен успех с 3:2 над Аякс в много зрелищно и драматично дерби от 26-ия кръг на нидерландския елит.

Ротердамци попариха своя противник още в петата минута, когато Сантиаго Хименес завърши с голов удар хубава атака на своя отбор. Все пак домакините изравниха в 17-ата минута, когато Едсон Алварес беше точен с глава при корнер. Това даде самочувствие на амстердамци, които наложиха натиск и той даде резултат в 37-ата минута, когато капитанът Душан Тадич прокара топката между краката на защитника Давид Ханчко за първия обрат в мача. Гостите обаче започнаха втората част по-добре и така в 52-рата минута Себастиан Шимански възстанови равенството, засичайки подаване на Алиреза Джаханбахш. Постепенно Аякс си възвърна контрола върху играта, но въпреки това в 86-ата минута Лутсхарел Геертрюда се разписа с глава при центриране с корнер, с което донесе не само втория обрат в двубоя, но и победата за своя отбор.

Така водачът в класирането Фейенорд събра 61 точки в актива си и увеличи преднината си пред втория Аякс (55 т.) на шест пункта осем кръга преди края на първенството.

Снимки: Imago