Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 1:1

Гредите не позволиха на Специя и Салернитана да излъчат победител

Отборите на Специя и Салернитана завършиха наравно 1:1 на „Алберто Пико“ в двубой от 28-ия кръг на Серия "А".

Гостите поведоха в 43-тата минута, когато Матия Калдара си отбеляза автогол в опита си да изчисти топката пред своята врата. В добавеното време на първата част Кшищоф Пьонтек можеше да удвои аванса на „морските кончета“, но напречната греда спря удара му с глава след центриране от корнер. В 70-ата минута Елдор Шомуродов се възползва от грешка на Лоренцо Пирола пред наказателното поле и с прехвърлящ удар възстанови равенството. В 78-ата минута Даниел Малдини можеше да направи обрата пълен, но неговият пряк свободен удар срещна напречната греда. Пет минути по-късно Албин Екдал също имаше възможност да вкара победен гол за „орлетата“, но ударът му завърши в гредата.

С четвъртото си поредно реми Салернитана събра 28 точки, като заема 15-ото място в класирането, където Специя е на 17-ата позиция с 25 пункта.

Снимки: Gettyimages